Jump to content
GGEZ - Devoted to excellence
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In  

Sign In



Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Kenzo1337

Reclamatie S1ck

Recommended Posts

[*] Nickname-ul tau: Kenzo # JB.GGEZ.RO

[*] Nickname-ul persoanei reclamate: S1ck

[*] Motivul reclamatiei: gag fara avertisment ( 10 minute - abuzMic ), kick pentru u@ cand incerc sa vorbesc cu el.

[*] Data si ora intamplarii: 20:05

[*] Mapa pe care s-a intamplat: jb_coldcampus_b1r

[*] Dovezi: filmare ( am sa dau edit in aproximativ 3 minute si am sa atasez filmarea daca este necesara ) ->> https://www.youtube.com/watch?v=qp-3t8hvFRU

[*] Martori: toti cei de pe server la momentul

 

[*] Alte obiectii: nu doresc ca persoana in cauza sa primeasca sw/orice daca se dovedeste ca a gresit, doresc doar sa primesc ungag si persoana in cauza sa inteleaga ca a gresit. Mereu ar trebui sa se poate vorbi frumos cu o persoana si inteleg acest tip de comportament doar daca persoana este recalcitranta, dar in cazul in care el mi a spus doar "vorbesti mult" adica incercand sa arate ceva ne spunandu-mi "nu mai vorbi asa mult" / "daca mai vorbesti degeaba o sa primesti gag" / etc. Ca apoi dupa reintrarea pe server sa primesc dinnou si dinnou kick pentru "u@" cand incercam sa ii spun pe u@ ce mi se parea mie ca a gresit, kick-ul avand loc dupa fix primul mesaj dat fara sa spuna " daca mai scrii pe u@ ai kick " / " daca continui asa pe u@ o sa ai kick " ca dupa 3 kick uri in care tot incercam sa intru sa ii spun el venind cu " O sa primesti ban ". Dupa cunoasterea mea se da kick pentru u@ decat atunci cand persoana spameaza/injura pe u@ iar ban decat primeste multiple kick-uri pentru motivele acestea, in schimb simplul fapt ca am dat un mesaj - kick apoi, reconnect un mesaj kick apoi, reconnect un mesaj kick apoi, reconnect un mesaj " O sa primesti ban ". Daca am gresit cu ceva imi cer scuze ( imi cer scuze pentru limbaj pe care l am folosit pe u@ in timpul conversatiei, acesta fiind din cauza frustrarii pe care mi a provocato neincercand sa discutam ), in acelasi timp nu sunt de parere ca, cum a reactionat S1ck este corect.

Edited by Kenzo1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mentionat ca o atasez daca va fi necesara, astept si un raspuns de la s1ck.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand o sa pui o dovada pe care sa o comentez, atunci o sa primesti si un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In filmarea atasata de mine mai jos putem observa mommentul in care intri pe server si tii sa iti faci prezenta simtita intr-o maniera nepotrivita cred eu. Pe tot parcursul clipului ai injurat 3 persoane care nu ti-au spus nimic nici pana, nici dupa ce le-ai adus injurii. De asemenea o data ce ai primit gag, in cazul in care te simti neindreptatit poti sa faci un post, nu sa scrii pe u@ abuziv. Cu taote acestea pe langa faptul ca spamezi pe u@, alegi sa folosesti si un limbaj nepotrivit in continuare acolo, lucru care se vede pe filmarea ta.

 

https://youtu.be/dThVmuiGGgg

Edited by S1ck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Persoanele in cauza pe care le am injurat sunt prieteni. Atata timp cat ele nu au spus ca se simt ofensate/atacate nu inteleg decizia luata de tine. In acelasi timp da, sunt de acord cu tine ca nu am folosit un limbaj adecvat toata conversatia, dar kick uri tot au fost date cu motiv-ul gresit si nu ai incetcat sa explici mai degraba sa "scapi de mn"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limbajul pe u@ se sanctioneaza cu kick. Eu nu iti sunt prieten si totusi ai decis sa ma injuri si pe mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limbajul de pe u@ a fost din pula frustrare asa cum am mentionat, nu am spus ca limbajul din u@ a fost din prietenie si cel pe care il foloseam inainte. Si totusi daca spui de limbaj de ce nu ai dat gag pentru limbaj? Problema mea nu este ca m ai sanctionat si este ca ai sanctionat gresit. Prima data fiind ca nu m ai avertizat sa ma opresc din vorbit si doar ai spus "vorbesti mult" iar kick urile care au fost date fara motiv bun, daca era de spam trebuie sa pui la motiv-ul kick ului " spam u@ " sau " limbaj u@ ", tu ai pus doar u@ si atat. Inloc sa incerci sa vb frumos sa explici ce am gresit ai decis sa dai kick uri si " anuntare " ca primesc ban. Puteai sa vb si sa explici fara sa se bage cnv peste tine, ca deja dadusei gag. Ce incerc sa spun este sa nu mai sanctionezi pe repede-inainte si sa incerci sa faci persoana pe care o sanctionezi sa inteleaga de ce o sanctionezi pentru ca asta trebuie sa faci ca membru staff, genul acesta de comportament din partea ta poate fi inteles doar cand persoana in cauza este " turca " si nu vr sa inteleaga, dar nici nu am avut ocazia sa imi explici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Tu nu primesti gag ca sa comentezi dupa pe u@. 

2. Eu vorbeam despre faptul ca tu ma injuri pe mine dupa ce pierd la lr.

3. Kick-urile au fost acordate corespunzator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca nici pe forum nu ai capabilitatea de a discuta frumos iar raspunsurile pe care le dai, le dai in scarba. 

-> 1. Gag-ul dupa ce il primesti normal ai dreptul sa intrebi de ce ai primit in cazul in care nu ai fost avertizat inainte. ( mai putin in cazuri de troll/earrape/soundpad/etc )
-> 2. Am facut misto, nu te am injurat, la lr dupa ce te a batut andrei full power. Puteai foarte usor sa imi spui sa incetez ca nu iti place caterinca mea fata de tine si . Daca nu vorbesti tu pentru tine nu poti face pe alt cnv sa inteleaga. EU de exemplu nu aveam cum sa stiu ca nu iti convine caterinca mea daca nu spui.
-> 3. Kick-urile au fost acordate pentru motivul ( u@ ) acestea specificand decat " optiunea " de u@, nu explicand exact ce am facut cum ar fi " lbj.u@ " // " spam.u@ " // " fc.u@ "

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Kenzo1337 said:

Vad ca nici pe forum nu ai capabilitatea de a discuta frumos iar raspunsurile pe care le dai, le dai in scarba. 

-> 1. Gag-ul dupa ce il primesti normal ai dreptul sa intrebi de ce ai primit in cazul in care nu ai fost avertizat inainte. ( mai putin in cazuri de troll/earrape/soundpad/etc )
-> 2. Am facut misto, nu te am injurat, la lr dupa ce te a batut andrei full power. Puteai foarte usor sa imi spui sa incetez ca nu iti place caterinca mea fata de tine si . Daca nu vorbesti tu pentru tine nu poti face pe alt cnv sa inteleaga. EU de exemplu nu aveam cum sa stiu ca nu iti convine caterinca mea daca nu spui.
-> 3. Kick-urile au fost acordate pentru motivul ( u@ ) acestea specificand decat " optiunea " de u@, nu explicand exact ce am facut cum ar fi " lbj.u@ " // " spam.u@ " // " fc.u@ "

Cand primesti gag ai indicat si motivul tot acolo.

Caterinca ta de prost gust care consta in a injura de morti playerii poti sa o tii pentru tine.

La kick ai din nou indicat motivul.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, S1ck said:

Cand primesti gag ai indicat si motivul tot acolo.

Caterinca ta de prost gust care consta in a injura de morti playerii poti sa o tii pentru tine.

La kick ai din nou indicat motivul.

Da, ai motivul indicat, in acelasi timp ai tot dreptul sa intrebi pentru ce ai primit gag mai exact, cu ce ai deranjat si de preferat sa ti se raspunda.

Avand in vedere ca ai fost singurul de pe server caruia nu ii placea caterinca pe care o faceam inseamna ca este problema ta persoanala. Nu am vazut pe nimeni sa zica pe voice-chat sau pe chat faptul ca il enervez or anything.

La kick asta am incercat sa spun, ca singurul lucru pe care l ai pus ca motiv a fost " u@ " ceea ce nu indica ce ai facut gresit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adminul primeste un avertisment verbal.

Inainte de a da kick unui player adminul este obligat prima data sa il avertizeze, iar daca playerul persista sa il pedepseasca corespunzator (kick si ban). Gag-ul a fost acordat corespunzator.

T/C.

 

Edited by Gro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.