Jump to content
GGEZ - Devoted to excellence
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In  

Sign In



Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
TriUNghY

Reclamatie Antonio

Recommended Posts

[*] Nickname-ul tau: TriUNghY

[*] Nickname-ul persoanei reclamate: Antonio 

[*] Motivul reclamatiei: abuz, amenintatri, nerespectarea regulamentului in privirea sanctiunilor, faptul ca influenteaza copiii mai mici sa ma injure, la godmode a dat comanda prost si nu voia sa mi acorde freeday amenintand ca da suspend cui face asta, mutarea unui player de la ct la t pentru ca din ce am inteles eram in alt tab si a spus ca nu stie sa dea comenzi in gluma, multe altele , se vede cum este sustinut de helperul s1ck care spune ca e prietenului si cum sunt foarte increzuti si aroganti pentru staff, se vede in poze +injura prin microfonul altor playeri.

[*] Data si ora intamplarii: intervalul ultimelor 2 zile de azi si ieri, pe mai multe harti.

[*] Mapa pe care s-a intamplat: de vreo 2 ori pe ba_minecraft, xmf , si se mai vede pe video  

[*] Dovezi:  https://imgur.com/a/VZOMGcj , 

 

[*] Martori: au fost multi pe server, totusi el a influentat o mare partea din staff si nu stiu cine mi-ar tine partea, stiu ca era noapte , jan , takken 

[*] Alte obiectii: Nu as fi facut reclamatie , cand a luat gradul prima oara Antonio era chiar un baiat de treaba, dar a inceput sa sanctioneze in mod abuziv si sa ma calce pe nervi la culme, cateodata e drept ca si eu mai gresesc, nu neg, dar ce face el e chiar deranjat pentru majoritatea playerilor si prima parte din video a fost prezentata de Noapte, a trebuit sa adaug si vorbele lui Antonio in legatura cu sanctiunile sale.

 

Edited by TriUNghY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de partea lui triunghy. Antonio se crede buricul pamantului de cand s-a reintors pe server si din cate am putut sa observ a influentat persoanele din staff destul de mult. Pe mine sincer nu prea ma deranjeaza chestia asta, dar am observat ca destul de multa lume se plange de comportamentul lui. Exagereaza cu sanctiunile asupra playerilor care nu "ii sunt tovarasi" si nu mai zic de limbajul pe care il foloseste cu acestia. Btw Antonio, suntem tovarasi, dar pana intr-un punct. 😐

Edited by TaKKeN07

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Dovezile de la secunda 0 pana la 10:51 a facut noapte reclamatie si a fost respinsa, Daca erai putin atent ai fi observat. 

2. De la minutu 10:51 pana la 13:25 Se vede pe filmare cum iesi din cusca si dupa ceri sa-ti se dea fd,stiind ca ai gresit. e normal sa spun la ct sa nu-ti dea fd si motivu pentru care i am dat slay lu (ale, Jan) a fost deoarece s1ck a raspuns primu corect si amanndoi au fugit, pe jan nu l am vazut ca era in cusca, dar tot trebuia sa moara. 

3.Pana la minutul 23:30 ai aratat decat gameplayu tau in 20 fpsuri, Te-a injurat David si dupa eu cu s1ck l-am avertizat sa nu te mai injure cum se vede pe demo 

4. Ultimu minut din video in care spui tu ca pun eu playerii sa te injure este fix contrariu la ce e in demo, le am zis sa nu te injure. 

5. motivu pentru care i-am dat gag lu xsteff dupa cum se vede pe demou tau, a injurat serveru.

Acum recunosc comprotamentu meu de (sef) cum spune-ti voi vine doar cand argumentati deciziile mele sau a colegilor mei. Daca un admin ia o decizie nu saritit toti cu gura mai ales daca avem dreptate si cunoastem regulamentu mai bine. Eu glumesc si sunt ironic cand ma auto proclamez Antonio spadasinu si ma dau eu smecher, Daca sunteti putini atenti va dati seama ca joc un rol. 

Repet in primele 10minute de reclamatie, pe care a facut-o noapte cu acelasi dovezi si am explicat acolo tot. 

 Iti multumesc ca mi-ai aratat un video de 30minute in care faci pe avocatu pentru alti playeri si doar 2 minute cu lucruri care au fost despre tine. 

Dovezi https://clipchamp.com/watch/phCDvhZB3ad Este adevarat am gresit eu ca am zis triunghi, dar tu tot ai parasit cusca mare incercand sa pleci de la goodmode
 

 

Edited by Antonio1337

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zic sa lasi sa se vada si limbajul, comportamentul cu alti playeri, pe LeMmon l-ai mutat la tero pentru ca ti-a zis ca nu stie comenzi cand a luat simonul si urma sa le dea, doar pentru ca ti-a raspuns "in gluma", nu se vede doar gameplay ul meu ci si ce faci tu ca admin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am intrebat frumos ca a fost prima data cand a intrat la ct si sa fiu pe server. l am reptat de mai multe ori raspunsul lui fiind (nu) s1ck l-a intrebat daca a citit regulamentu si nu a stiut sa zica cuvantu cheie. In gluma sau nu, daca un admin iti pune o intrebare nu-l iei la misto. Daca vrea un administrator pot sa dau download iar la demo sa va arat, dar se vede pe demo ca il intreb si zice nu

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mapa XMF ai fost omorat fiindca ai parasit carcera care era perimetrul comenzilor.

Lemon a fost mutat fiindca a spus singur ca nu stie comenzi + acesta nu a raspuns la intrebarea "ai citit regulamentul" cu cuvintele potrivite, adresata de mine.

In continuare pe ba_minecraft, Antonio spune in mod repetat ca doar tu primesti gag/suspend etc, ceea ce cred ca toti  cei prezenti au inteles ca este o gluma. Mai mult cand esti injurat de un player, (neprovocat de nimeni) nu ceri ca acesta sa primeasca gag. Cat timp am fost "on" nu l-am auzit pe antonio sa instige pe cineva la  a te injura si ma repet daca tu spui ca s-a intamplat acest lucru de ce nu ai cerut gag?

Sustii si ca Antonio isi ia ghost in privat, cu toate ca nu ai de unde sa stii.

Pe final spui ca nu ai fi facut reclamatia, cu toate ca toata ziua, de dimineata tot repeti ca ii faci post lui Antonio. In opinia mea reclamatia este exagerata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand, atunci cand David m-a injurat de mama fara motiv,  voi ati inceput să râdeți si pana sa ma plang nici macar nu i-ati atras atenția, abia dupa ce m am simtit "ofensat", i-ati spus ca daca continua o sa primeasca gag, apoi s-a înjurat cu alti playeri fara sa fie atentionat.

In al doilea rand, Antonio a inceput sa tipe si sa injure pe mine si altii prin microfonul Denisei, ceea ce e foarte amuzant si matur dupa parerea mea, el ca admin da dovada de maturitate si intelegere, s-a vazut cum tine partea unor playeri cand au fost atentionati "comenzi pe muzica" Antonio spune "ea are voie" si mai sunt multe altele.

Ce sa spun, se vede din screenshot-uri https://imgur.com/a/VZOMGcj si din filmare cum ați spus ca va tineti partea unul altuia dar si a tovarășilor vostrii numiti in "lista", si mi-am adus aminte cum Antonio dupa ce am oprit filmarea pe mapa jb_dust2_final2 mi-a spus ca daca nu voi face reclamație va continua cu abuzurile.

Edited by TriUNghY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te voi ruga sa revi cu un video de 2-3 minute care sa cuprinda secventele importante, altfel reclamatia va fi respinsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrucat serverul nu e family friendly, gag-urile pentru injuraturi se dau atunci cand playerul se simte ofensat, cu alte cuvinte cand cuvintele urate persista. Astfel ca ti-am si spus ca daca te simti ofensat playerul va primi gag. Cu toate ca nu ai spus acest lucru, baiatul a primit gag de la mine.

Din nou atunci cand ti-au fost adresate cuvinte urate de la microfonul Denisei, la cererea ta, aceasta ar fi primit gag.

Poza aatasata mai sus nu reprezinta nimic, chiar nu imi pot da seama ce dovezi aduci in ea.

De asemenea, ultima ta fraza este nefondata, intrucat din nou nu ai dovezi.

5 hours ago, TriUNghY said:

In primul rand, atunci cand David m-a injurat de mama fara motiv,  voi ati inceput să râdeți si pana sa ma plang nici macar nu i-ati atras atenția, abia dupa ce m am simtit "ofensat", i-ati spus ca daca continua o sa primeasca gag, apoi s-a înjurat cu alti playeri fara sa fie atentionat.

In al doilea rand, Antonio a inceput sa tipe si sa injure pe mine si altii prin microfonul Denisei, ceea ce e foarte amuzant si matur dupa parerea mea, el ca admin da dovada de maturitate si intelegere, s-a vazut cum tine partea unor playeri cand au fost atentionati "comenzi pe muzica" Antonio spune "ea are voie" si mai sunt multe altele.

Ce sa spun, se vede din screenshot-uri https://imgur.com/a/VZOMGcj si din filmare cum ați spus ca va tineti partea unul altuia dar si a tovarășilor vostrii numiti in "lista", si mi-am adus aminte cum Antonio dupa ce am oprit filmarea pe mapa jb_dust2_final2 mi-a spus ca daca nu voi face reclamație va continua cu abuzurile.

 

Edited by S1ck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reclamatie respinsa datorita lipsei de dovezi!

Am sa rog adminii despre care este vorba in aceasta reclamatie sa nu mai intrebe lume in legatura cu cuvantul secret din regulament si nicidecum sa nu il mentioneze.
Triunghy urmatoarele postari ar trebui sa aibe videoclipuri de 2-3 minute.
Serverul nu este family friendly, jignirile sunt permise pana intr-un punct, dar ca si staff cei doi admini nu ar trebui sa ia in deradere playerii sau sa le ofere informatii false despre regulament.

Adminul Antonio primeste un avertisment verbal pe motivul dat.(rugaminte sa consideri de doua ori cu cine faci glume)

T/C.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.