Jump to content
GGEZ - Devoted to excellence
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In  

Sign In



Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
zslow

Informatii pe care nu le stiai despre Facebook

Recommended Posts

Despre ideea lui Mark Zuckerberg putem spune că a cucerit lumea. Rețeaua de social media numită Facebook a devenit parte integrată a vieții multora dintre noi și am ajuns să o utilizăm zilnic. Având în vedere aceste lucruri m-am gândit că ar fi bine să cunoaștem mai multe lucruri despre Facebook, așadar puteți urmări mai jos câteva aspecte care, cel puțin mie, îmi erau necunoscute:

  • Din câte se pare există cazuri care s-au soldat cu moartea celor care au decis să șteargă din lista lor de prieteni anumite persoane. Acestea s-au supărat atât de rău încât au decis să îl omoare pe omul respectiv.
  • V-ați întrebat vreodată de ce culorea site-ului este albastră? Mark Zuckerberg suferă de daltonism (deuteranopie) care nu îi permite să distingă între roșu și verde.
  • În prezent există peste 30 de milioane de oameni care sunt morți, dar încă mai au profile de Facebook.
  • În Marea Britanie, o femeie a primit 20 de luni de închisoare pentru că a creat profile false de Facebook pentru a-și trimite mesaje abuzive către profilul adevărat.
  • Butonul de „Like” trebuia să se numească „Awesome” inițial.
  • Facebook pierde 25.000 de dolari pentru fiecare minut în care nu funcționează.
  • 600.000 de atacuri asupra conturilor de facebook au loc în fiecare zi.
  • Facebook, Twitter și New York Times sunt blocate în China încă din anul 2009.
  • O treime dintre dosarele de divorț din SUA care au avut loc în anul 2011 conțineau cuvântul „Facebook”.

    image.thumb.png.5c58403844da397dce78a1b645a9dabe.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.