Jump to content
GGEZ - Devoted to excellence
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In  

Sign In



Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
benecapa

GiveAway Halloween 2019

Recommended Posts

Buna seara, ne-am gandit cu ocazia introducerii eventului de halloween sa facem si un mic giveaway pentru playerii nostrii inventivi, premiul consta in melodie la conectarea pe server permanenta, melodia este un fragment din "spooky skeletons".

Ce trebuie sa faceti voi ca sa va inscrieti in acest giveaway ? 

Aveti de ales intre cele doua variante

 

1. Compuneti o poveste horror de minim 200 de cuvinte folosind cuvintele : jailbreak, halloween, marinar, drujba.

2. Realizati o fotografie in care sa apara textul jb.ggez.ro # halloween scrisa de catre voi oriunde doriti (ex : pe tabla la scoala, afara in parc, scris in praf pe un geam...s.a.m.d) .

 

Cel mai creativ text / cea mai creativa poza va fi premiata cu melodia personalizata la intrare, povestile / pozele se vor atasa in acest topic.

Atentie : spam-ul / post-huntul este interzis, se raspunde doar cu o poveste / poza si atat, fara comentarii gen haha, naspa, etc., cei ce vor incalca aceasta regula vor fi suspendati permanent pe forum.

Atentie : este interzisa folosirea programelor gen : paint / photoshop / alte programe de adaugat fonturi etc, poza trebuie sa fie realizata de catre voi, nu editata.

 

Aveti timp pana pe data de 08.11.2019.

Succes si fie ca cel mai inventiv si original sa castige 🏆!

Share this post


Link to post
Share on other sites

image0.thumb.jpg.e5c22fc0a2c2d0cca0abe758cd2b7479.jpgDoamne ajuta sa primesc melodia ca bataia mea nu o ya nimeni 😃 
JB.GGEZ.RO
#HALLOWEEN

  • Shitty 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

povestea lui wolfy: era odata un baietel pe nume wolfy.El se juca în fiecare zii pe serverul lui preferat de jailbreak.Cand ownerii au bagat update-ul de halloween el s-a interesat in filmele horror.Deodata el a vazut un film cu un marinar omorand 100 de oamnei cu o drujba pe un vapor.EL de atunci era extrem de speriat.Tatal lui a inceput sa il duca pe wofy pe vapor zilnic ca sa nu mai aiba frica de vapoare si de marinari asa ca tatal lui a murit fix in ziua de halloween pe vapor wolfy nu stia ce se intapla asa ca sa dus dupa tatal lui pe vapor.Cand a urcat pe  vapor a gasit un marinar care avea o drujba plina de sange pe ea asa ca a tipat si a fugit dar marinarul la prins si la decapitat.Dupa au fost la stirii drept victimele unui marinar psihopat.Prietenii lui wolfy sau dus cu torte si cu sabii iar ei chair au reusit sa isi ia revansa fata de wolfy.Se spune ca daca te uiti de doua ori la filmul marinarul Gregory si mergi zilnic pe vapor vei devenii victima lui Gregory marinarul

  • Shitty 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Mi-am luat concediu, m-am oprit din taiat copacii pe taramul in care  a domnit Stefan cel Mare  si am pus drujba deoparte , am inchis cs go connectat pe serverul de jailbreak  jb.ggez.ro ca sa merg  si eu de halloween  sa vad un adevarat marinar care avea sa plece pe taramuri indepartate fara familia lui adevarata si prietenii lui fara o noima, care acuma sunt pedepsiti si izolati de noul colectiv , mai jos aveti poza surpinsa spontan pe portul din Constanta in momentul imbarcarii suveranului nostru pontif Gino , sper ca nu va lipseste la fel de mult cum nu-mi lipseste nici  mie si ca aceasta poza sa fie in amintirea si sufletele noastre vesnic.

Ionuț-Florescu-in-port.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

                    Călărețul fără cap

Chap1 (evadarea)

30.10(O zi înainte de Halloween) ora 14p.m

La știri s-a anunțat ca doi prizonieri din pușcăria Gheanghanggez(localizata pe lângă Mangalia) au evadat .În celula lor s-au găsit evidențe cruciale pentru caz precum un jurnal 

In care scria Jailbreak .

Ăsta era numele de plan, un plan foarte detaliat in  care era trecut tot: schimbul de tură, numele gardienilor,prizonieri de la care pot face rost de chesti utile... .La ultima pagina din jurnal era schițată o hartă cu închisoarea și un traseu pe care au mers.

Ora  20p.m Polițiști au găsit un mesaje lăsat de către fugari “Pot să fie norii grei ca un munte,
Negri şi-a spaimă-n jos tunând,
Cât va fi Rarăul, cu Bistriţa-ntr-o parte,
Moldova în cealaltă, noi n-om cădea nicicând!” Și o semnătură din care se pot înțelege doua nume de cod/porecle una era scrisă in roșu precum sângele PicutZ cealaltă era zgâriată intr-un perete BeneK 

Chap2(fără remușcări)

31.10(Ziua de Halloween) 1 a.m

PicutZ:Fugi băă fugi din spate auzindu-se niște câini.

S-a oprit să-și tragă sufletul 

Benek nu răspundea dupa un minut de liniște groazincă tot ce se putea auzi erau lătraturi in spate de tot.

 dintr-o data sărind in fata lui 

Benek:Mai poți ? (Gâfăind)

PicutZ: Taci in morții măti,uite o fermă 

Benek:Hai acolo poate găsim ceva arme 

Intrand in fermă fără sunete 

de sus se aude un televizor 

Benek:Hai pe ei dând ceva pe jos din neatenție 

PicutZ:Ascunde-te idiotule 

Se aud pasi coborând pe scări 

Fermierul:Cine e acolo! Am o pușca de vânătoare și nu mie frica sa o folosesc 

Benek pune mâna pe un cuțit și ii taie gâtul aproape decapitându l 

Benek:Prinde PicutZ 

PicutZ:Hai și pe cucoana de sus 

PicutZ când a văzut-o a omorât-o cu sânge rece și a tras si un glonț in capu’ ei

Benek:Hai in hambar poate găsim o mașina ceva 

PicutZ deschide ușa de la hambar încet 

PicutZ:După tine 

Benek intrând in hambarul întunecat  : Pizdăăă 

Dupa un minut de întuneric PicutZ:Ești bine bă!?

Benek:Să se facă lumina aprinzând luminiile  de la hambar .

PicutZ :Uite o mașina ai cheile de la ea 

Benek :Da mă le-am găsit împreuna cu drujba asta de aur .

PicutZ:Hai sa ne odihnim ca mâine mergem in port la prietenul nostru Marinar 

11a.m PicutZ: Hai trezirea dând drumu la motorul mașinii 

Ajungand la port după doua trei ore de condus 

Văzându-l pe vechiul lor amic Marinaru’ Gino  

PicutZ s-a dus la el și i-a spus

PicutZ: Ești gata pentru ziua cea mare 

Marinaru’:Gata ca niciodată 

S-au dus la polii muntiilor carpatici (S-E)

11:45p.m (Seara de Halloween) Au ajuns intr-o pădure unde un ritual era gata sa ia loc 

Dintr-o data Benek îl lovește pe PicutZ jos 

si in ultimele lui secunde de constință ii spune “Fără remușcări” Luându-l pe sus și punându-l jos in mijlocul sigiliului 

11:54p.m Benek se apucă sa rostească niște o incantație 

Benek: O Father , O Satan , O son  adu neliniște asupra acestui suflet pe care ti l-am adus decapitându’ pe PicutZ cu drujba 

Father: Sacrificiul pe care l-ai făcut a fost unu vrednic pentru puterea dorita

Satan :Ofranda pe care ne-ai adus-o tia câștigat un loc in regatul infinit al iadului 

Son :De acum încolo el va fi călărețul fără cap își va caută liniștia in fiecare Halloween pe un cal negru cu ochii sângerii și șeaua neagră precum sufletul tău când l-ai omorât și nu o sa se oprească pentru nimic.

Focurile arzătoare din iad (to be continue) 

Aceasta poveste este despre headless horseman doar ca e făcut pentru Români cum au Englezi,Americani,Scoțieni.... așa am făcut și eu  una pentru Români “Focurile arzătoare din iad” este următorul capitol dacă se va tine un concurs asemanator anul viitor. Știu ca nu e așa horror da na am rămas fără inspirație :))

35E6626F-F65C-4683-A6F6-E49D327C4A16.thumb.jpeg.75abbbf45aa04c29930dfdfc599bae07.jpeg

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim celor ce au fost prezenti la deschiderea evenimentului

 

  • Like 1
  • Haha 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-o zi frumoasa de toamna am fost ca deobicei pe mare cu un prieten de al meu marinar ,am fost din port in port luand oameni pentru a-i transporta. Mereu sunt oameni ciudati dar de data aceasta a fost complet anormal,a urcat o femeie imbracata in o rochie de mireasa dar era neagra. Mi s-a parut putin ciudata dar am lasat-o balta. A fost un drum destul de anormal, femeie intreba mereu cat mai este pana la urmatorul cimitir , dar noi nici nu mergeam la un cimitir; iar comportamentul ei era foarte ciudat ii placea sa vorbeasca despre struti si cai. Cand am ajuns la destinatie femeia nu avea bani la ea dar mi-a lasat verigheta ca plata. Cand i-am aratat verigheta prietenului meu a lesinat. El a spus ca verigheta apartinea unei femei care a murit acum 15 ani, iar el a vazut-o pe internet. Ea a murit in ziua nuntii cand benecapa sotul ei a inselat-o in ziua nuntii cu mama ei. Atunci femeia s-a sinucis folosind o drujba, iar se spune ca ea se intoarce in fiecare halloween pentru a omora toti jucatorii de jailbreak fiindca sotul ei era obsedat de acest mod de joc. Era adevarat atunci mi-am dat seama ca era seara de hallween . Prietenul meu m-a sfatuit sa ingrop verigheta la locul unde femeia a fost ingropata. M-am dus la cimitir. Mergand incet printre morminte am auzit un planset de femeie. Cand m-am uitat mai bine am vazut mireasa plangand in fata mormantului ei. Cand m-am apropiat sa ii inapoiez verigheta, ea si-a dat seama; si eu ma jucam jailbreak, de atunci zac intr-un mormant 2 metrii sub pamant impreuna cu benecapa si alti jucatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/3/2019 at 3:35 PM, D1sKuL said:

 

o sa revin cu modelul imbunatatit xD

Edited by D1sKuL

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, D1sKuL said:

o sa revin cu modelul imbunatatit xD

IMG_20191105_150909.jpg.32f167dfdd37e76ce162be4a5c8f5900.jpggata. sper ca.i oke

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-o noapte-ntunecata

Pe jailbreak era o fata

Si nu stiu cum se facea,

Ea DeNNySsSa se numea.

A imprumutat  1k,

Freeday ea si-a cumparat,

Fara sa spuna ceva

In zona ct a intrat.

La ea veni un varcolac,

Ovyy, zis si pui de drac,

Si privind-o lung a zis:

“Pe-aici este interzis!”

Dar el nu a continuat

Ca Masska l-a injunghiat.

El era un criminal,

C-o drujba, din Caracal.

Masska dorea ceva

De la saraca fata,

Doar n-a salvat-o dinadins

Ca i-a venit deodata.

Voia s-o faca sacrificiu

Pentru zeul marinar,

Gino, mare temerar,

Ce era la serviciu,

Voia sa-l cheme printre noi

Pe jb sa fie in toi

Distractia de altadata,

Mai mult ca niciodata!

Asa c-al nostru criminal,

Venit chiar din Caracal,

A luat fata intr-un sictir

Si-a dus-o intr-un cimitir.

A facut mare altar,

Urmand si un ritual.

Si-asa:

Intr-o noapte-ntunecata

Pe jailbreak era o fata,

Mai nou era si posedata,

Si nu stiu cum se facea,

Ea DeNNySsSa se numea.

Astfel in noaptea de halloween

Gino-al nostru s-a intors

Si-a intors sv pe dos.

Legenda spune ca-n acel an

Juma de server a luat ban.

 

  • WOW 1
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.